DÜZCE – Derede yüzüp, akan sularla jakuzi keyfini yaşayıp, suyun içinde biranızı yudumlamak ister misiniz? Çok uzak değil. İstanbul’a iki saat uzaklıkta Çavuşbaşı Düzce’de bu güzelliği yaşayabilirsiniz. Hele derenin buz gibi akan kar sularının içinde küçük şelalerde jakuzi keyfini yaşamak gerçekten müthiş bir keyif veriyor.
Düzce’nin Ağlayankaya mevkiinde ağaçların üzerinde kurulu masalarda yemeğinizi yiyorsunuz. Köy ekmeği, Düzce peyniri eşliğinde demleniyorsunuz. Sonra ise aşağıda bulunan havuzlardan istediğiniz alabalığı seçerek kiremitte pişirilip masanıza gelmesini bekliyorsunuz.
Ağaçların üzerinde kurulu masalara bir kaç merdivenle çıkılıyor. Aşağıda akan derenin minik şelalelerinden gelen su sesi ile rahatlıyorsunuz. Masada eksik olan ne varsa, köşede duran zile basıp düofonla sipariş veriyorsunuz. Servis hemen yapılıyor.
İstanbul’a iki saat uzaklıkta haftasonu keyfini yaşamak için Ağustos ayını beklemek lazım. İstanbul yanarken, ağaçların ve akan derenin serinliğinde güzel bir hafta sonu için Ağlayankaya’da soluğu almak lazım.

Save

Save

Save

Save

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: