Türkiye tarihinde son derece öemli yeri olan Çanakkale Savaşları’nın gerçekleştiği Gelibolu’da her yıl etkinlikler düzenleniyor. Yurdun dört bir yanından ve yurtdışından gelen Anzaklar bu törenlere katılıyor.


Bu kez Gelibolu yarımadasını çok detaylı gezmek fırsatı buldum. Herkisin iyi bir turist rehberi ile gezerek tayını toprağını görmesi ve bugünlere bıraktığı anılarla dolu bu yarımadayı gezmesi gerekiyor.
Çanakkale’nin “2018 Troia Yılı” seçilmesine destek vermek ve “Turizm Haftası” nedeniyle bölgeye gelen turizm yazarları ile tarihi, kültürel değerleri gezdik
Gelibolu Yarımadası’nı ve Şehitlikler’de geçmişimizi yaşadık. Atatürk’ün ayak bastığı ve dünyayı gere püskürttüğü topraklara basarak o günlerin ruhunu yakalamak istedik. Yüzlerce şehidi bir kez daha anarak onları yadettik.


Troia Antik Kenti’ni gezip burada düzenlenen 2018, ‘Troia Yılı’ toplantısına katıldık. Assos Antik Kenti ve Apollon Smintheus Tapınağını gezdik
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve “2018 Troia Yılı” platformunda başta Türkiye turizmi olmak üzere Çanakkale turizminin ‘Truva atı ile koşacağı” söyledi.

Kaydet

Kaydet

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: