Kahvaltı insan sağlığı ve gün boyu enerji, mutluluk veren en önemli öğündür
1.METABOLİZMA HIZI
Sabah kahvaltı yapmadan güne başlamak metabolizma hızımızı düşürür bu da zamanla kilo olarak geri döner. Metabolizmayı hızlandırmak ve olan kilolara yenilerini eklemek istemiyorsanız mutlaka güne kahvaltı yaparak başlayın.

2.ENERJİ
Koskoca birgün sizi beklerken güne enerjik başlamak oldukça önemlidir. İhtiyacımız olan enerjiyi sabah kahvaltısından alırız

3.SİNDİRİM
Sindirim sisteminin kusursuz çalışması için kahvaltı yapılmalı. Öncesinde koca bir bardak su için ve bol proteinli sebzeli bir kahvaltı yapın. Sindirim sisteminizin düzene gireceğini göreceksiniz.

4.MUTLULUK
Kahvaltı günün en keyifli öğünüdür.. Kahvaltı yapmak sadece sağlığa katkıda bulunmaz aynı zamanda mutlulut verir.

5.DİKKAT PROBLEMİ
Araştırmalar kahvaltı yapmayan insanlarda dikkat dağınıklığı olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle çocuklarda ortaya çıkan bu durum öğrenme kapasitesini de düşürür.

6.KİLO VERMEK
Kahvaltı metabolizma hızını artırır ve sindirim sistemini düzenler. Bunun yanında gün içinde tok tutarak kilo verilmesine yardımcı olur.

7.PROTEİN İHTİYACI
Protein alımı vücudun en büyük ihtiyaçlarındandır. Yumurtalı, peynirli karbonhidrattan olabildiğince uzak kahvaltı günlük protein ihtiyacını karşılamak için yeterli olur.

Save

Save

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: