İstanbul’a kar yağdı. Milli felaket gibi oldu. İnsanlar evlerine kapandı. Sokakta kalan hayvanlar aç kalınca onların imdadına insanlar yetişti. Hava, kara ve deniz ulaşımı durdu. Okullar tatil edildi. Vali işyerlerine “Erken tatil verilsin” dedi ve İstanbul’da hayat durdu.Allah’tan bu kar uzun sürmüyor. Ya kuzey ülkelerindeki ibi hiç kalkmayan kar olsa bitmiştik. Bu sıkıntıların anında mutlu olan çocuklar oldu. Kartopu oynadılar, kızakla kaydılar. Beyaz örtünün getirdiği güzel manzaralara ise doyum olmadı.

İstanbul’u etkisi altına alan ve gece de aralıklarla süren kar yağışı, il genelinde yer yer tipi şeklinde devam ederken, Çatalca-Subaşı’nda kar kalınlığı 122 santimetreye ulaştı.

Bu arada Türkiye’nin turistik bölgelerinden Çeşme’ye bile kar yağdı. Herkesi şaşkına çeviren kar yağışı sürüyor. İstanbul’u etkisi altına alan ve gece de aralıklarla süren kar yağışı, il genelinde yer yer tipi şeklinde devam ediyor.

Yoğun kar yağışı, özellikle sabah saatlerinden itibaren Boğaz çevresi, Beykoz, Sarıyer, Ümraniye, Maslak, Kağıthane, Fatih, Beşiktaş, Kavacık, Şişli, Eyüp, Arnavyutköy, Sultangazi, Kemerburgaz bölgelerinde tipi şeklinde sürüyor.

Save

Save

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: