Konya turizminin sadece Mevlana’dan ibaret olmadığının altını çizen SKAL Konya Derneği Başkanı Başkanı Kazım Öztoklu, Konya’nın sahip olduğu değerlerle turizmde adeta bir cevher olduğunu ancak bunun yeterince değerlendirilemediğini söyledi.

Kazım Öztoklu şunları söyledi: Konya’da bir yandan turizm faaliyetleri bir yandan da yatırımlar devam ediyor. Şeb-i Arus’a da geldiğimizde ilk günden maalesef salonun çok fazla dolmadığını gördük. Bu seneki tanıtım diğer yıllara göre bir miktar daha iyiydi. Ancak terör olayları nedeniyle yurt dışından yeterince ziyaretçi gelmedi.

Şeb-i Arus yoğunluğu biraz da İranlı turistlerin gelmesine bağlıdır. Çünkü Şeb-i Arus’a en büyük ilgi İranlı turistlerden geliyor. Biz ülkemizdeki olayları canlı canlı yaşıyoruz ancak dış ülkelere bunun nasıl anlatıldığını ve nasıl lanse edildiğini bilemiyoruz.
Buna rağmen otellerimiz bu iki hafta sonunu dolu geçirdiler. Diğer günlerde boşluklar vardı. Bununla beraber bu seneyi bırakıp artık 2017 Şeb-i Arus’ta neler yapabiliriz konusunu konuşmamız gerekiyor. Bu da sadece turizmcilerin yapabileceği bir şey değil. Şehir olarak düşünmeliyiz.” dedi.

Save

Save

Save

Save

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: